Alt

365.fintech investoval v Series A kole do Fincompare

365.fintech koinvestoval v Series A kole do nemeckej finančnej platformy pre malých a stredných podnikateľov.

Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť našu ďalšiu investíciu - a to do startupu Fincompare, pôvodom z Nemecka. 365.fintech sa zúčastnil Series A kola financovania, ktoré viedli prominentní európski fintech investori ako Speedinvest, ING Ventures, či UNIQA Ventures.

365.fintech sa pripojil do dodatočného investičného kola v celkovej výške 12 miliónov €. Znamená to celkovú výšku získaných prostriedkov pre Fincompare až 22 miliónov € v Series A kole financovania.

Fincompare, startup ktorý vznikol v roku 2016 v Berlíne, má ambíciu stať sa vedúcou platformou pre poskytovanie finančných produktov pre malé a stredné firmy. V súčasnosti táto platforma agreguje finančné riešenia od viac ako 250 bánk. Na opačnej strane, viac ako 1000 finančných poradcov používa Fincompare na manažment svojich sprostredkovacích služieb. Banky a ďalší poskytovatelia finančných služieb ponúkajú cez Fincompare portfólio produktov od flexibilných kreditných produktov až po leasing a faktoring pre vyše 25,000 spoločností, v súčasnosti registrovaných na platforme.

"Veríme, že malí a strední podnikatelia v Európe nie sú stále dostatočne obslúžení vhodnými finančnými produktmi. Aj preto je podpora platforiem a infraštruktúry v tejto oblasti jednou z našich hlavných téz pre investície do fintechu v Európe. Fincompare je ako platforma veľmi dobre pozicionovaná na to, aby poskytla lepší prístup k finančným službám pre tento segment v Nemecku a neskôr v celej Európe.” Dodáva Tomáš Vyšný, investičný poradca pre 365.fintech.