Alt

365.fintech investuje do akcelerátora Startup Wise Guys

Estónsky startup akcelerátor Startup Wise Guys sa stáva v poradí už piatou investíciou spoločnosti 365.fintech. V rámci novovznikajúcej spolupráce bude 365.fintech súčasťou dvoch kôl akcelerácie, zameraných na finančné služby a príbuzné oblasti, akými sú kyberbezpečnosť, blockchain, poisťovníctvo či inovatívne riešenia v regulácii finančných služieb a nehnuteľností.

15 kôl akcelerácie počas 7 rokov fungovania a viac ako 140 startupov. O kvalite samotného Startup Wise Guys, ako aj jeho výberových procesov, svedčí fakt, že až 77 % akcelerovaných startupov dokázalo po opustení akcelerátora zabezpečiť svoje fungovanie a získať ďalšie financovanie od investorov.

Startup Wise Guys je jedným z najúspešnejších business-to-business (B2B) startup akcelerátorov v Európe so zameraním na Pobaltie, strednú a východnú Európu. Vzhľadom na geografické zameranie, úspešnú históriu fungovania a na pomoc fintech startupom je viac ako logickým partnerom pre 365.fintech.

Fintechová akcelerácia Startup Wise Guys sa zameria na startupy v skorej fáze rozvoja, ako aj na firmy s funkčným produktom a s prvými finančnými výsledkami. Najbližšie kolo akcelerácie, ktorého súčasťou bude už aj 365.fintech, sa začína na jeseň tohto roku vo Vilniuse.