Alt

365.fintech uskutočnil prvé veľké investície aj vďaka partnerstvu s Booster Labs, expertmi v oblasti inkubácie a investovania do fintechov

365.fintech, ako novovzniknutá investičná platforma, podporuje inovatívnu fintechovú scénu prostredníctvom investícií do startupov na Slovensku a zároveň investuje a spolupracuje aj s poprednými medzinárodnými startupmi z finančného sektora. Práve preto vytvára partnerstvo s inovačným štúdiom Booster Labs, ktoré sa venuje rozvoju nových finančných produktov a zároveň má expertízu v investovaní do fintech startupov v zahraničí. Vzájomná spolupráca už priniesla prvé úspešné investície.

Vďaka spolupráci s Booster Labs sme na začiatku roka investovali do rakúskeho venture kapitálového fondu Speedinvest a následne sme uzavreli partnerstvo aj s holandským Finch Capital. Veľmi sa z toho tešíme a veríme, že vďaka rovnakej vízii a spoločnej chuti pracovať so startupmi bude aj naďalej taká úspešná,“ dodal Daniel Hajdiak, člen Predstavenstva 365.fintech.

365.fintech investuje predovšetkým do regionálnych startupov s produktovými synergiami v ekosystéme 365, má však záujem zapojiť sa aj do spolupráce s veľkými venture capital fondmi. Práve tu je expertíza a profesionálna sieť tímu Booster Labs mimoriadne nápomocná.

Spolupráca 365.fintech a Booster Labs sa začala už začiatkom minulého roka, pričom v súčasnej forme funguje od októbra. Spoločne sme nastavili investičnú stratégiu a zároveň sa aktívne pozeráme na slovenský, ako aj stredoeurópsky startupový trh,“ vysvetľuje Peter Gabriž, spoluzakladateľ Booster Labs.

Tím stojaci za Booster Labs v minulosti realizoval prvý akcelerátor zameraný na pomoc a financovanie fintech startupov v regióne strednej Európy. Zároveň má skúsenosti s prácou v zahraničných fondoch, akým je napr. Anthemis Group, prestížny fond sídliaci v Londýne a venujúci sa práve investovaniu do finančných technológií.

Okrem toho tím Booster Labs zároveň sám investuje a má za sebou niekoľko úspešných investícií vrátane neobanky Fidor Bank z Nemecka alebo startupu Albert, aplikácie pre malých podnikateľov zo Spojeného kráľovstva, ktorý kúpila globálna banka Santander. Booster Labs zároveň aktívne inkubuje slovenské fintech startupy, akými sú Payowallet alebo Papaya POS.