Alt

V rámci ekosystému 365 vzniká 365.fintech, platforma na investovanie do startupov

Podpora startupovej scény na Slovensku, ale aj implementácia nových ideí a technológií. Taký je cieľ 365.fintech, ktorého ambíciou je na úvod preinvestovať kapitál vo výške 2 mil. eur. Chce sa pritom zamerať na spoločnosti primárne z oblastí finančných technológií a big data.

Ešte pred spustením svojej beta prevádzky predstavuje 365.bank investičnú platformu 365.fintech. Jej zámerom je v spolupráci s bankou implementovať disruptívne technológie od firiem, ktoré na to majú potrebné know-how a rozvíjať ich ďalší potenciál.

 „Našim cieľom je vybudovať komplexnú platformu v oblasti podpory startupov. Počnúc tým, že sa budeme prostredníctvom rôznych výziev snažiť podnecovať šikovných ľudí, aby realizovali svoje nápady, cez financovanie, mentoring, až po konkrétne formy spoluprác. Okrem toho pracujeme aj na spolupráci s veľkými venture capital fondami formou limited partnership investícií,“ uvádza Andrej Zaťko, predseda dozornej rady 365.fintech. 

365.fintech sa bude zameriavať na startupy pôsobiace primárne na Slovensku, ale aj v CEE regióne. Spolupráca môže prebiehať buď vo forme priameho vstupu, poskytnutím konvertibiliných pôžičiek, alebo využitím produktov, služieb, či odpilotovaním konkrétnych projektov. Okrem kapitálu môžu získať firmy aj poradenstvo v oblasti riadenia, či financovanie ďalšieho rozvoja. 365.fintech bude zastrešovať aj aktivity spojené napr. s rôznymi hackathonmi, či súťažami pre začínajúce startupy.  

Podpora startupov je súčasťou našej DNA. Našu banku budujeme v spolupráci s takýmito spoločnosťami a plánujeme v tom naďalej pokračovať. Z pohľadu banky, startupu ako aj klienta to vnímame ako win-win-win vzťah,“ hovorí Marek Šupa, CEO 365. 

365.fintech spolu s 365.bank sú dva z troch základných pilierov novovznikajúceho ekosystému 365. Ďalší z nich banka predstaví už čoskoro.

O 365.fintech:
365.fintech je investičná platforma, založená na podporu startupov a  stým spojené získavanie expertízy a znalostí od spoločností z oblastí finančných technológií a big data business intelligence. Jej zámerom je investovať do startupov v rámci CEE regiónu, a to buď vo forme priameho vstupu, financovania, alebo na základe spolupráce na konkrétnych projektoch.

Kontakt pre médiá: Linda Gáliková, PR manažér, mail: linda.galikova@365.bank, mobil: +421 910 866 91